1

2

15-18

4

Z kuloárů jsme se dozvěděli, že bychom po reorganizaci soutěží měli postoupit i ze 3.místa a hrát v sezóně 07/08 chystanou ligu Plzeňského-Karlovarského kraje. Více možná zjistíme na chystané valné hromadě těchto dvou krajů 22.5.2007 v Plzni. Přihlášku do soutěže je třeba podat do 31.5.2007.

Je třeba brát v úvahu hlavně tyto věci:

1)Po skončení soutěže jsme uvažovali o opětovném sloučení s Jiskrou - pozdě. Pro aktuální ročník 07/08 to nepřipadá v úvahu – projekt sloučení musí být podán vždy do 28.2. předchozího roku. (Navíc je třeba počítat se slučovacím poplatkem který může dosáhnout až 15.000,- Kč – převedení práv k soutěži na jiný oddíl pak až 50.000,-Kč!!!)

2) Rovněž jsme uvažovali o prostém ukončení činnosti. Nyní s uvažovaným přechodem do nové soutěže (na úrovni 4.ligy) je ale myslím možné mluvit o nové motivaci.

3) Pokud se nepodaří získat sponzora, bude další působení v soutěži stát jednoho každého z nás cca 1.500,-Kč plus další drobné při pořádání domácích turnajů. Kauce, startovné, jistě i pokuta za nedodané rozhodčí (nebo chcete někdo jezdit pískat?) etc. nám těch vybraných cca 20.000,- bohatě sežerou.

28.4.2007 Rokycany

Cobra Radnice – Tiger Lilies 2:9

V zeštíhlené sestavě (Čaj, Luboš a Karel se z různých důvodů omluvili) jsme odjeli do Rokycan k poslednímu utkání soutěže. Notorfloric byl ze soutěže pro časté absence vyloučen, takže tomuto mužstvu jsme se letos vyhnuli.

Zahájili jsme náporem, v páté minutě se prosadil střelou ze střední vzdálenosti Pavel Kůst. Pak ovšem jako již tradičně po našich nedůslednostech začal hrát soupeř, jeho gól ovšem rozhodčí nepískli (balón poskakoval po brankové čáře, dotkl se síťky nebo ne? skoro bych řekl že ANO???) a vzápětí jsme se dvakrát radovali my (Malina načal pozdější hattrick a Homer zavěsil po výjezdu z obrany). Druhá třetina přinesla soupeřovo dotažení na 2:4, ale po našem zvýšeném důrazu další odskok na 2:6, a pak už se hrálo jen o to, zda tu desítku dáme, nebo ne. Každý ji chtěl dát,a tak ji nakonec nedal nikdo.  That´s just the way it is baby. 3 góly Malina, po 2 Joe a Pavel, doplnili to Homer a Jekyll.

Měli bychom být třetí a s napětím budeme očekávat stav po reorganizaci soutěží na úroveň krajů a krajů partnerských.

8.4.2007 Domažlice

Tiger Lilies- Kerio Plzeň 4:4

Ačkoli jsme nezačali špatně, střílet góly se nejprve dařilo soupeři. Po 9 minutách to bylo

0:2, když naše nedůrazná obrana dovolila hostům úspěšně zakončit téměř každý útok. K obratu zavelel Carlos, který tak po Joeově přihrávce konečně protrhl střeleckou smůlu. Do první přestávky ještě srovnal Čaj a když to ve druhé třetině z nulového úhlu za brankáře propasíroval Pavel a potom se hezky uvolnil Joe a zavěsil, vypadalo to už růžově. Soupeře jsme v tu chvíli přehrávali. Ve třetí třetině jsme ovšem jako už tradičně propadli panice, Sloukyho druhé vyloučení jsme přežili, ale pak jsme dovolili soupeři srovnat na konečnou remízu.

Šmejd Plzeň – Tiger Lilies 3:9Odpovídáte X

S chutí jsme si zastříleli, ale naše značná lenost ve vracení se dovolila soupeři třikrát skórovat. Výsledek mohl být výraznější, když jsme řadu šancí vysloveně odmítli. Hrdinou se stal Jarda Husník se čtyřmi zářezy na pažbě.

Situace aspirantů na třetí místo se tímto značně vyrovnala. Dovolím si pro nás tipovat konečné 4. místo.

11.3.2007 Domažlice

Tiger Lilies- Sokol Plzeň  2:5

Trestuhodná ospalost zachvátila naše řady a ačkoli jsme si zpočátku vytvořili i pár šancí, hráli jsme špatně dozadu, v čemž vynikala především lajna MIB. Výsledkem byly vcelku laciné góly v naší síti a stav 0:5 ve dvacáté minutě.  Pak soupeř začal bránit výsledek a my korigovali Joem a Čajem. Ovšem celkový dojem tristní.

Tiger Lilies-  Sokol Hudlice 5:3

V rozšířené sestavě jsme na soupeře vlétli s pohybem na hraně možností a tvrdostí na hranici pravidel. Výsledkem byl Joeův první gól a Pavlovo zvýšení po nahození na začátku druhé třetiny. Pak jsme ale dovolili soupeři rychle srovnat a utkání bylo na vážkách, když přišla hvězdná chvilka první lajny a po dvou rychlých přihrávkách střílel Jekyll z bezprostřední blízkosti pod břevno – 3:2. Drželi jsme vedení a v polovině poslední třetiny ho ještě potvrdil Podskalák, když do vinglu trefil skákavou Pavlovu přihrávku, a Joe, který po Lubošově bleskovém rozehrání trestňáku zmátl blafákem i sebe, ale soupeřova brankáře víc. Třináct vteřin před koncem soupeř korigoval, ale k podobně infarktovému závěru jako loni jsme ho naštěstí nepustili.

Hudličtí si pak hodně stěžovali na rozhodčí – je pravda, že naši tvrdou hru připustili a v určitých momentech hodně váhali a rozhodovali spíše v náš prospěch. Na druhou stranu soupeř také nehrává v rukavičkách. Výhra nad lídrem potěšila a napravila pošramocený dojem z prvního zápasu.

zajímavé statistiky FBC Domažlice TL:

brankář Horn na 1. místě co se týče průměru obdržených gólů( procentuálně v zásazích mu ale patří až 9.místo....)

KB týmu vede Jiří Huml 8+3, v soutěži mu patří 36. místo, na posledním místě těchto statistik Karel Fait 0+3, patří mu 117.místo. Tým obdržel nejméně branek v soutěži, co se týče vstřelených branek horší jsou snad jen 2 týmy... V dalším zápasech bude bojovat o 3.místo v soutěži.

4.3.2007 Domažlice

Tiger Lilies- Šmejd Plzeň 3:0

Opět vyrovnaný zápas, kde první třetina i při naší mírné převaze skončila bez branek. Ve druhé se konečně střelecky probudil Čajík a poslal nás do nejtěsnějšího vedení, které v poslední třetině potvrdili Jarda Husník a po výborné Lubošově přihrávce i Hajnej. S předposledním týmem soutěže jsme se ovšem nečekaně nadřeli.

Sokol Plzeň B – Tiger Lilies 2:3

Velice brzy jsme šli Joem do vedení, ale pak jsme blbě střídali a Jurečka si pospíšil a z trestňáku trefil. Vzápětí si Homer srazil soupeřovu přihrávku do brány a už jsme to vezli 1:2. Naštěstí po chvilce se Homer rozpomněl že umí dávat góly i na druhé straně a ještě před koncem třetiny parádně trefil a srovnal. Ve druhé třetině odehrála dobré střídání první lajna, Malina se prodral za bránou a po přihrávce Jekyll strhnul vedení na naši stranu. A do konce už se skóre nezměnilo – konečně jsme dokázali vyhrát 2x v jednom dni.

18.2.2007 Domažlice

Sharks Rokycany B - Tiger Lilies 2:1

Unylý mač. Tlumačovští přijeli ve značně znaveném stavu, zvlášť somnambulní Homer byl při rozehrávce k sežrání. Měli jsem i poměrně dost šancí,  ale nic nám tam nespadlo, a pak ve druhé třetině Slouky v oslabení namazal soupeři na první gól, v naší přesilovce utekl jeden z rokycanských řízků a už to bylo 0:2, hvězda dopoledne Vašík Malina sice snížil, ale tlak už k vyrovnání nevedl. Marnost korunoval Jekyll když si při úniku dvě minuty před koncem obhodil brankáře a bekhendem minul opuštěnou bránu…

Fireballs Klatovy – Tiger Lilies 2:4

Vyrovnaný zápas, ve kterém mělo sedm kulových blesků nejprve navrch a pak jim přece jen došly síly. Po tečované střele jsme prohrávali 0:1, ale Hajnej v úniku srovnal a ještě proklál hokejkou brankáře. Jekyll nepokryl před bránou Hodla a bylo to 1:2, naštěstí brzy Pavel Kůst šourákem po zemi srovnal. Ve třetí třetině Malina zpracoval balon na prsou a zblízka ho doťukl a v závěru Jekyll po závaru přece jen napotřetí dotlačil míč do brány. Slastný pocit vítězství si neužil Podskalák, odvolaný k chcíplé modré dodávce (pro ty kdo v ní jeli nemusím dodávat více) a moc ani Karlos, který se tím pádem ocitl v pozici náhradníka.

4.2.2007 Rokycany

Tiger Lilies – Cobra Radnice 2:0

Při rozehrání jsme pokukovali po dívce v soupeřově dresu a vedli silné řeči. Pak rozhodčí pískli začátek a Vpich v brance se nestačil divit jak to kolem něj zvonilo! 0:3 po první třetině by bylo přiměřeným vyjádřením poměru sil! Pak ale Joe zavěsil, Podskalák zvýšil a bezpečné vedení jsme udrželi. Potvrdilo se, že není slabých týmů.

Sokol Hudlice – Tiger Lilies 3:2

Soupeř s jedinou prohrou na kontě, oslabený o klíčové útočníky. I my ale v kombinované sestavě, pro změnu bez dvou klíčových obránců. Vyrovnané a opatrné utkání. Brzy jsme po tečovaném trestňáku soupeře prohrávali a když o minutu později Lukáš Huml (bohužel ten jejich! náš ležel doma v horečkách) šťastně hudlické vedení zvýšil, nevsadil bych na nás zlámanou grešli. Pak jsme ale po spolupráci dvou beků Kůst-Havlovic snížili a když osm minut před koncem Hajnej vyrovnal, měli jsme je na lopatě. Bohužel vloudila se chybička a hudlický šťastlivec číslo 5 po naší nedokonalé zpětné přihrávce trefil růžek tak dokonale, že když pak večer doma počítal prachy vyhrané toho dne ve Sportce, rozlil se mu určitě po tváři spokojený úsměv. Do závěru jsme dali všechno, ale nebylo nám přáno.

14.1.2007 Plzeň

Tiger Lilies – Sokol Skvrňany 7:1

Soupeř před utkáním stále vedl tabulku, ale na hřišti to nebylo vůbec vidět. Od prvního Joeova gólu hrálo už jen jedno mužstvo, Vpich chytal báječně, Slouky se z pozice beka rozstřílel tak že to ještě nikdo nikdy neviděl a výsledek 7:1 byl věrným obrazem hry. Nejlepší náš dosavadní zápas v soutěži.

Red Dragons Hořovice – Tiger Lilies 4:3

Nešťastně se sešlo několik faktorů. Jasná výhra nad Skrvrňany nás stála víc sil než jsme si mysleli. V hlavě jsme nosili vzpomínku na zápas ve Stochově a dojem, že se nemůže nic stát. Hořovičtí v nás vkrádající se podcenění před zápasem dovedně přiživili a pak nám zatli tipec. Na první jejich gól stihl ještě Joe odpovědět, ale pak soupeř proměnil trestné střílení a vzápětí zvýšil na 1:3. Prohodili jsme sestavu a po tlaku na začátku třetí části dokonce vyrovnali, soupeř ale po dalších třech minutách opět vedl a přes veškerou snahu už na to nebyla odpověď.

19.11.2006 Stochov

Hezky jsme se projeli, jen co je pravda. Den předem jsme dostali SMS, že Notorfloric pro nemoc nepřijede, takže jsme se táhli až do hornického Stochova kvůli jedinému utkání. Ale alespoň si někteří v autě pěkně zahráli karty…

Tiger Lilies – Red Dragons Hořovice 6:2

První třetina hrozná, vlastní gól a 0:1. Pak po přeskupení řad to tam začalo padat a nakonec vcelku pohodová výhra.

Notorfloric Plzeň – Tiger Lilies kontumačně 0:5

Chcípne-li koza mně, sousedovi by měla chcípnout taky…J

28.10.2006 Rokycany

Tiger Lilies – Fireballs Klatovy 1:5

Další hřebíček do rakvičky. My jsme hráli a soupeř střílel góly. Klatovští draci hráli na brejky a po dvou vyvedených brzy vedli 2:0, my jsme po tlaku snížili na 1:2, ale příliš jsme se hnali kupředu a soupeř toho dovedně využíval. Navíc naši obránci si dávali před brankou přednost (gól z třetí dorážky!) a dopadlo to podle toho.

Kerio Plzeň – Tiger Lilies 3:4

Jestli z nás má někdo respekt, tak je to Kerio. V nelehké situaci po předchozí porážce jsme dokázali ve vyrovnaném utkání zvítězit a podržet si naději na lepší příští.

17.9.2006 Rokycany

Tiger Lilies – Sharks Rokycany B 6:2 (kontumováno 0:5)

Vpich se po zranění kolene do utkání nestačil uzdravit, uvažovaný Podskalák dostal těžký opar, takže jsme rázem byli bez brankáře. Nakonec jsme přemluvili Pepu Součka a po urychleném vyřízení jeho hostování jsme mohli nastoupit. Od začátku jsme měli tlak, ale Pepa pustil dva šouráky od půlky a rázem to bylo 0:2. Tým ovšem prokázal soudržnost a vůlí rokycanské přetlačil, Pepa už další góly nepustil a vyhráli jsme 6:2.

Po zápase jsme se natěšeně koukali z tribuny na další zápas když přišel Karel s jobovkou: příliš mnoho hostujících hráčů = kontumace!!! Žádné intervence nepomohly a rázem jsme měli po žížalkách v podobě bezstarostné jízdy soutěží.

Sokol Skvrňany – Tiger Lilies kontumováno 5:0

Pro nedostatečný počet hráčů (Jarda Husník to opravdu sám nezvládal) jsem nemohli ani nastoupit k utkání. Zvlášť proti Skvrňanům, které zpočátku soutěž nečekaně vedly, to docela zamrzelo.

Historie týmu

se datuje od května 2005, kdy se „opomenutí“ z MIB domluvili s tlumačovskými Pitbuly na založení společného týmu, který po doplnění o další zájemce začne hrát Plzeňský přebor pod hlavičkou „béčka“ Oranges Domažlice. „Originální“ Oranges tehdy s velkou slávou Plzeňský přebor vyhráli, postoupili do Severozápadní ligy a v hlavách mnohých z nás hlodaly všelijaké myšlenky, zvláště myšlenka 1 „nejsme o tolik horší“; myšlenka 2 „ukážeme jim a vyhrajeme to taky!“.

Poprvé se zárodek týmu (tehdy i Foist, Hána) představil na turnaji v domažlické hale 21.5.2005. Hodně prohrál s juniory FbC Domažlice, ale zbylé 2 zápasy ve skupině vyhrál, v semifinále v bratrovražedném boji podlehl „Oranges A“ 0:2 a boj o třetí místo s Kadaní ztratil na penalty. Celkový dojem byl „mohlo by to jít“.

Od září 2005 jsme jako „Oranges B“ začali Plzeňský přebor hrát a ejhle – vyhráli jsme taky!!! Podrobnosti viz oddíl Oranges. Ale protože „áčko“ odvezlo boj o postup do 3.ligy a zůstalo trčet v severozápadní lize, nepostoupili jsme ani my a výsledný dojem byl poněkud rozpačitý.

Pod dojmem těchto událostí jsme se rozhodli založit tým formálně odloučený od Jiskry, abychom v případě postupu skutečně mohli jít výš. Po neskutečně zdlouhavém a nákladném vyřizování formalit se nám koncem června 2006 skutečně povedlo zaregistrovat se jako FbC Domažlice Tiger Lilies. V časovém presu před odjezdem MIB na turnaj do Slovinska jsme si ale důkladně nepřečetli soutěžní řád, a to se nám mělo v budoucnu krutě vymstít. Protože jsme počítali, že v nejbližším možném termínu opět vplyneme do Jiskry,  napsali jsme většinu mužstva do Tiger Lilies jen na hostování.

Meclovští ztratili o další hraní s námi pod hlavičkou Tiger Lilies zájem, což byla škoda zvlášť v případě Milana Švajky, který patřil k tahounům. Dále odpadl brankář Martin Čadek, který s florbalem úplně skončil; doufali jsme v účast koutských útočníků, ale ti nakonec odřekli, a po poněkud únavných peripetiích k nám nepřešel ani původně uvažovaný Jirka Brož. Naopak na soupisce se objevili Joe Huml, Marek Stloukal, Jaroslav Husník a spíše formálně i Marcel Maurer.

Na tréninkovém turnaji v létě před sezonou jsme v improvizovaných podmínkách porazili jak Fireballs tak Oranges a začali věřit ve světlé zítřky.